تبلیغات
دانستنیهایی مفید ازهمه جا ،از همه چیز ،برای همه - آیا می دانید چگونه می توانید یك باغ احداث كنید ؟‌
  • تعداد مطالب :
  • آخرین بروزرسانی :
  • تعداد افراد آنلاین :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

entry آیا می دانید چگونه می توانید یك باغ احداث كنید ؟‌

باغ


عوامل اساسی كه هنگام احداث باغ باید به آنها توجه نمود :

1- عوامل ثابت :

به عواملی گفته می شود  كه باغدار فقط یكبار فرصت تصمیم گیری در مورد آنها را دارد و در تمام مدت باغداری با آنها سر و كار خواهد داشت مانند :

ـ آب و هوا

ـ محل باغ

ـ نوع خاك

ـ نوع درخت میوه  و رقم آن

ـ فاصله كاشت درختان

این عوامل در تمام مدت باغداری تقریبا ثابت می باشند بنابراین هرگونه تصمیم گیری در رابطه با آنها باید بر اساس یك آگاهی كامل صورت گیرد كه به شرح مختصری در رابطه با عوامل ذكر شده می پردازیم :

ـ آب و هوا :

مهمترین نكات مورد توجه در رابطه با آب و هوا درجه حرارتهای حداقل زمستان ، طول فصل رشد ، درجه حرارت در طول فصل رشد، سرماهای دیررس بهاره و سرماهای زودرس پائیزه ، شدت نور و مقدار باران می باشد.

بعنوان مثال در رابطه با دماهای حداقل زمستان ، تنه درختان سیب سرماهای 35 – تا 40 – درجه سانتیگراد را می تواند تحمل كند، در حالی كه مقاومت هلو تا 20- درجه سانتیگراد و گردو 11- درجه سانتیگراد می باشد كه البته بعضی ارقام گردوی بومی مناطق سردسیر مقاومت بیشتری دارند.

زردالو


تنه درختان زردآلو به سرمای زمستانه حدود 25- و بادام حدود 22- درجه سانتیگراد مقاوم هستند ولی بعلت گلدهی زود هنگام بادام و زرد آلو در بهار در صورت بروز سرمای دیر رس بهاره گلهای آنها با ریزش مواجه شده و ممكن است میوه ای تشكیل نشود، در نتیجه باید در مناطقی كه سرمای دیررس بهاره وجود ندارد كشت شوند.

همچنین شاخه های گردو به سرماهای دیررس بهاره و زودرس پاییزه حساس بوده و ممكن است خشك شوند.


طول فصل رشد در مورد بعضی میوه جات  كه میوه آنها به زمان زیادی  برای رسیدن كامل نیاز دارند مانند انگور، مهم می باشد و در صورت كوتاه بودن فصل رشد ممكن است به حد كافی شیرین نشوند.

همچنین در مورد محصولاتی  مانند انگور به دمای بالا در طول فصل رشد نیاز می باشد . برای اینكه میوه سیب به حد كافی رنگ بگیرد به شدت نور بالائی نیاز دارد. بارندگی در طول فصل رشد باعث افزایش رطوبت و خطر آلودگی به بیماریها  می شود.

رنگیزه سرخ در پوست سیب و رنگ قرمز در هلو مستلزم نور مستقیم آفتاب است.

ـ محل باغ :

محل باغ عمدتا بر اساس خاك و زهكشی مناسب آن و همچنین نبودن یخبندانهای بهاره انتخاب می گردد.

بعنوان مثال  در مناطقی كه خطر یخبندانهای دیر رس بهاره وجود دارد كاشت درختان بادام  و هلو در شیبهای رو به جنوب مناسب نیست، چون این نقاط  بعلت اینكه گرمتر هستند درختان در بهار زودتر بیدار شده و در نتیجه گلدهی آنها هم زودتر خواهد بود.

همچنین نقاط  كم ارتفاع  مانند كف دره ها بسیار سرد می باشند و باید از كاشت نهال در این نقاط هم خودداری شود.

ـ نوع خاك :

خاك محل كاشت نهال نباید رطوبت زیادی داشته باشد زیرا اكثر درختان میوه نسبت به رطوبت  زیاد خاك حساس اند.

همچنین خاك نباید  آهك  زیادی  داشته باشد و زیاد هم شنی و سبك نباشد. خاك محل كاشت نهال باید دارای عمق كافی باشد مثلا درختان گردو  به خاكهایی  با عمق  3-2 متر و هلو ، گیلاس و آلبالو  5/1 – 1 متر نیاز دارند.

ـ نوع  درخت میوه و رقم آن :

نوع درخت میوه و رقم آن باید با توجه به آب و هوای محل انتخاب شود بعنوان مثال در مناطق بسیار  سرد درختانی كه مقاومت  بالائی به سرما دارند مانند سیب در نظر گرفته شود.


در مناطقی كه دارای سرمای دیررس  بهاره هستند حتی الامكان  از درختان  زود گل مانند بادام استفاده نشود  و یا اینكه ارقام دیر گل  این نوع  محصولات در نظر گرفته شوند. .

ـ فاصله كاشت درختان میوه :

این فاصله بر اساس رشد  نهائی درخت  یعنی  حداكثر رشد  تاج درخت و همچنین  محدوده توسعه ریشه  آن انتخاب می شود تا ضمن اینكه از برخورد شاخ و برگ درختان و سایه اندازی آنها بر روی یكدیگر  جلوگیری می شود، فضای كافی در اختیار ریشه درخت قرار گیرد تا حداكثر مواد غذایی را از خاك جذب كند.

2- عوامل غیر ثابت :

این عوامل در طول دوره رشد درخت  پیش می آیند مانند :

ـ تنك كردن میوه ها

ـ میزان آبیاری

ـ میزان  كود دهی

ـ هرس و پیرایش درختان

ـ تنك كردن میوه ها :

محصول بسیار  زیاد  در یك سال ممكن است باعث كاهش محصول در سال بعدی شود در نتیجه با چیدن تعدادی از میوه ها در سال پر محصول  و تنك كردن آنها، از كاهش محصول سال بعد جلوگیری می شود و این مساله باعث افزایش كیفیت میوه ها هم می شود.

ـ میزان آبیاری :

آبیاری منظم و با میزان آب كافی ، در افزایش محصول تاثیر زیادی دارد. باید دقت كرد كه آب آبیاری  با تنه درخت تماس نداشته باشد زیرا ممكن است باعث آلودگی درختان به بیماریهای  پوسیدگی  طوقه و ریشه شود.

آبیاری زیاد باعث خفگی ریشه و آبیاری كم  باعث ضعیف شدن درخت و در نتیجه كاهش محصول و حساسیت به بیماریها و آفات می شود.

ـ میزان كود دهی :

تغذیه مناسب درختان  باعث افزایش كیفیت و عملكرد محصول می شود. بهترین روش برای ارزیابی میزان مواد غذائی خاك ، قبل از كاشت نهال  آزمایش خاك  با نمونه گیری  از سه عمق  30-0 سانتیمتری ، 60-30 سانتیمتری و 90-60 سانتیمتری از نقاط مختلف باغ و در زمان رشد نهالها و درختان ، نمونه گیری از برگ آنها می باشد كه بهترین زمان آن اواسط مرداد ماه است.

ـ هرس و پیرایش درختان :

هرس درختان و قطع كردن شاخه های اضافه آنها و همچنین  شاخه های كه خشك  یا بیمار هستند و به طور كلی ایجاد فرم مناسب در درخت، باعث افزایش میزان محصول و همچنین بالا رفتن كیفیت میوه می شود.

بعنوان مثال تشكیل  رنگ قرمز در سیب و هلو نیازمند نور می باشد كه با هرس كردم میزان نفوذ نور به درون درخت افزایش می یابد.

سیستمهای كاشت :


1- سیستم مربعی :

در این روش فاصله درختان  از چهار طرف با هم برابر است ( فاصله ردیفهای كشت از یكدیگر با فاصله درختان روی ردیفها مساوی می باشد.)

در این سیستم كاشت ،  عملیات شخم ، مبارزه با علفهای هرز  و كلیه  عملیات  داشت و برداشت نسبتا آسان  است اما حركت  ماشین آلات  نسبت به سیستم  مستطیلی مشكلتر  است.

این روش جهت مناطق گرمسیری كه نور زیاد است بهتر می باشد  ولی مناسب مناطق سردسیری نیست  چون سایه اندازی در صبح و بعد از ظهر نسبتا زیاد است . در این روش  از درختانی كه زودتر به محصول می نشینند  و عمر مفید آنها كمتر  است ( مانند هلو) می توان در وسط مربعها استفاده كرد. كه به این روش پنجلو كاری یا پنج تائی گفته می شود.

2- سیستم مستطیلی :

در این روش فاصله ردیفهای درختان از فاصله بین درختان روی ردیف بیشتر گرفته می شود. ردیفهای كاشت در شرایط ایده آل ، شمالی – جنوبی است ولی در زمینهای شیب دار ضلع بلند مستطیل باید موازی جهت شیب باشد تا فرسایش ایجاد نشود. در این روش سایه اندازی كمتر از روشهای دیگر است و در نتیجه برای مناطق سردسیری مناسب می باشد. همچنین كلیه اعمال  داشت و برداشت  برحتی صورت می گیرد اما تعداد درختان كاشته شده  كمتر از روشهای دیگر است.

در فاصله  ردیفهای كاشت می توان از درختان زود بارده و دارای عمر كوتاه مانند هلو استفاده كرد (میانه كاری )

شكل 3-1 : روش كاشت مستطیلی

شكل 4-1 : روش میانه كاری

3-       سیستم مثلثی :

درختان هر ردیف در امتداد وسط درختان ردیف كناری قرار می گیرند.

در این روش 15% بیشتر از سیستم مربعی درخت  می توان كاشت نمود.

این سیستم در سالهای اول ،  بدون ایجاد تراكم ، تولید بالائی دارد ولی در سالهای بعد به دلیل بالا رفتن تراكم ،  تولید كمتر از روشهای دیگر است.

از نظر سایه اندازی ، مانند روش مربعی بوده و عملیات داشت و برداشت در فاصله باریك تر و مشكل تر از  روشهای دیگر است.

شكل 5-1 : روش كاشت مثلثی

4- سیستم  پرچین (داربستی) یا متراكم :

بیشتر برای پایه  های پا كوتاه (مانند پایه های پا كوتاه مالینگ در سیب) و همچنین در مورد انگور استفاده می شود.

در این روش هرس ، عملیات داشت و برداشت و كلیه عملیات دیگر بصورت مكانیكی انجام می شود.

ردیفها در جهت شمال‌ـ جنوب قرار می‌گیرند و در صورت وجود بادهای شدید باید ردیفها همسوی باد باشند.

در این سیستم تعداد بیشتری درخت در واحد سطح كاشته می شود و درختان به شكل پر چینی هدایت می شوند.

ب ـ مستطیلی ،

پ ـ مثلثی یا لوزی

ت ـ داربستی  . دایره های سیاه محل درختان را نشان می دهد.

پیاده كردن نقشه باغ :

برای كاشت منظم درختان ،  ابتدا باید زمین محل باغ را گونیا كنیم ،  كه برای این منظور از سه طناب  به طولهای 30 ، 40 و 50 متری و به صورت زیر عمل می كنیم :

1- ابتدا باید یك خط مبنا  یا مرجع انتخاب نمود  كه این خط را می توان امتداد جاده ، كانال ، دیوار باغ ، مرز زمین و غیره ددر نظر گرفت .

2- طناب 40 متری را روی  خط مبنا قرار می دهیم.

3- طناب 30 متری را تقریبا  عمود بر خط  مبنا قرار می دهیم.

4- طناب 50 متری وتر بر خط مبنا كاملا عمود می شود.

با تقسیم كردن طول طنابهای  30 و 40 متری به فواصل  مورد نیاز درختان و  امتداد دادن این خطوط و فواصل ، محل كاشت درختان مشخص می شود.

شكل 8- 1 : روش استفاده از طنابهای 30 ، 40 و 50 متری برای ایجاد یك خط عمود بر خط مبنا. دایره ها محل كاشت نهالها را نشان می دهند كه با امتداد دادن نقاط مشخص شده روی طنابهای 30 و 40 متری و ادامه آنها، محل كاشت كلیه نهالها مشخص می شود ( در شكل  فاصله 6 * 8 در نظر گرفته شده است ) .

بخش دوم

دستورالعمل كاشت نهال درختان میوه :

ـ بهترین زمان كاشت نهال اغلب درختان میوه مناطق معتدله در پائییز (بعد از خزان كامل) و در مناطق بسیار سرد  اویل بهار (بعد از یخبندانهای سخت زمستانه) می باشد :

كاشت  در پائیز باعث استقرار و افزایش  تحمل ریشه در برابر صدمات و تنش های ناشی از انتقال گردیده و ریشه ها قادر خواهند بود تا قبل از بیداری جوانه ها ، به رشد و فعالیت بپردازند. اینكار باعث جلو افتادن رشد نهال و جلوگیری از خشكیدگی و به هدر رفتن وقت و سرمایه باغدار می گردد.

ـ از كاشت نهال در نقاط سرماگیر مانند كف دره ها خودداری شود.

ـ خاك محل كاشت نهال آزمایش شود تا در صورت ضعیف بودن ، كود مورد نیاز اضافه گردد.

ـ در صورتی كه خاك محل كاشت نهال دارای آهك زیاد یا رطوبت  زیادی است از كاشت نهال در آن خودداری شود.

ـ نهال سالم و عاری از بیماری و با هماهنگی جهاد كشاورزی تهیه شود.

ـ ریشه نهال قبل از كاشت در آب یا خاك مرطوب و یا گونی خیس نگهداری شود.

ـ ریشه های شكسته و زخمی با قیچی باغبانی یا چاقوی تیز قطع شده و محل زخم با چسب پیوند پوشانده شود.

ـ اگر ریشه نهال بلند است، برای جلوگیری از پیچ خوردن آن و همچنین برای تحریك شدن نهال به تولید ریشه های فرعی،  به قدر كافی قطع شود.

ـ ریشه نهال قبل از كاشت با محلول زیر ضد عفونی شود :

سم قارچكش (300 گرم) + خاك رس (10 كیلوگرم) + كود دامی تازه (5 كیلوگرم) + 100 لیتر آب

ـ فاصله چاله ها در مورد درختان مختلف بصورت زیر رعایت شود (فاصله نهالها) :

سیب

سیب : 6*5 و در پایه مالینگ 4*2

هلو : 5*2/5 یا 4*3 یا به صورت تلفیقی

بادام : 5*5 یا 6*5

گردو : 5/11 * 5/8 یا 10 * 10

گردو

آلبالو ، گیلاس ، زردآلو و  ... (هسته دارها) : 5*5 یا 6*5

انگور : 4* 5/2

انگور

ـ ابعاد چاله ها ( طول ، عرض ، عمق ) حداقل  70 سانتیمتر باشد.

ـ در موقع كندن چاله ها خاك سطحی (كه قبلا مورد كشت و كار بوده ) جدا ریخته شود و پس از  مخلوط كردن آن با 15-10 كیلوگرم  كود دامی پوسیده ، كف چاله ریخته شده و پس از قرار دادن ریشه نهال روی مخلوط كود و خاك سطحی ، بقیه چاله پر شود (شكل 1-2)

ـ از مصرف هر گونه كود شیمیایی در تماس مستقیم با ریشه نهال خودداری شود.

ـ نهال به همان اندازه كه قبلا در خاك بوده و بنحوی  كه محل پیوند حداقل چند سانتیمتری بالاتر از سطح خاك باشد كاشته شود. ( شكل 1-2)

ـ اگر در منطقه باد منظم و احیانا شدید می ورزد قوس پیوند در جهت  باد قرار گیرد و از قیم  استفاده شود (شكل 1-2)

ـ اگر خطر آفتاب  سوختگی وجود دارد، نهال كمی مایل به طرف جنوب غربی كاشته شود.

ـ خاك اطراف نهال با پا بخوبی فشرده شود تا ضمن خارج شدن هوای اطراف ریشه، پس از آبیاری  نشست خاكم باعث صدمه به ریشه ها نشود.

ـ بلافاصله بعد از كاشت نهال آبیاری  صورت گیرد (مگر اینكه خاك  مرطوب باشد)

آبیاری بلافاصله  بعد از كاشت نهال تاثیر زیادی در زنده ماندن و باصطلاح گرفتن نهال دارد.

ـ آب آبیاری با تنه نهال تماس نداشته باشد چون ممكن است باعث ایجاد بیماریهای پوسیدگی تنه و ریشه گردد. در  این خصوص آبیاری طشتكی توصیه می شود (شكل 3-2)

ـ كود شیمیایی با تنه نهال تماس نداشته باشد و بلافاصله 15 سانتیمتری از نهال استفاده شود.

هلو

ـ بعد از كاشت نهال سرزنی نهال (هرس اولیه) انجام شود (شكل 1-2 و 2-2)

ارتفاع سرزنی در مورد نهال درختان  مختلف به شرح زیر است :

بادام : 80 الی 110 سانتی متری

سیب درختی : 80 الی 100 سانتیمتری

گردو : 110 الی 150 سانتیمتری

هلو : 80 سانتیمتری

 

برچسب ها :باغداری ,احداث باغ ,شیوه های آبیاری ,هرس كردن ,نهال ,درختان میوه ,

author نوشته: سعید طهماسبی دهكردی date تاریخ: چهارشنبه 30 دی 1388 date نظر