تبلیغات
دانستنیهایی مفید ازهمه جا ،از همه چیز ،برای همه - انیمیشن دروب
  • تعداد مطالب :
  • آخرین بروزرسانی :
  • تعداد افراد آنلاین :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

entry انیمیشن دروب

انیمیشن


انیمیشن در وب

نحوه اجرای انیمیشن در وب با انیمیشن های دیگر تفاوتی ندارد با کمال تأسف وب برای نمایش یک انیمیشن کند است و انیمیشن که باید با سرعت نمایش داده شود معمولاً با سرعت خیلی کم و حالت خزیدن روی صفحه نمایش داده می شود. مگر اینکه از تکنولوژی ویژه ای برای نمایش آن استفاده شود چند راه مختلف برای ساخت انیمیشن در وب وجود دارد که عبارتند از :

Client pull ، Server push، unimated Gif و نرم افزار چند رسانه ای Shockwave در روش Clinet pull یک صفحه Html برای درخواست و بار گذاری خودکاراسناد دستوراتی را به مرورگر می دهد این ویژگی همانند Shockwave در یک برنامه گرافیکی مثل Acdsee است. صفحات وب یکی از پس دیگری تا صفحلت زمانی مشضخص نمایش داده می شود.

این روش برای دستورالعمل های گام به گام مفید است اما کندی روش Clinet pull به این دلیل است باید برای نشان دادن یک انیمیشن به جای بارگذاری یکایک سلولها کل صفحه بارگذاری شود که این کار مانع نمایش طبیعی انیمیشن می شود.

درخواست های Clinet pull در هدر http:/ صفحه وب ارسال شده و از سرور کلانیت جای داده می شود.

تک <META> اطلاعات مختلفی را در هدر ساختن جاسازی می کند این اطلاعات برای تجزیه و قطعه قطعه کردن یک صفحه وب استفاده می شود اما توسط مرورگر نمایش داده نمی شوند.

هدر پاسخ ابتدای هر پاسخ Http:/ را که سرور به همراه صفحه وب درخوایت شده به کلانیت می فرستد تشکیل می دهد.

روشServer push مکملی برای روش Clinet pull بود. هر چند که از آن پیچیده تر است روشServer push احتیاج به یک اسکربیت CGL دارد که به سرور بگوید چه موقع به صورت خودکار برای یک سند یا تعصویر جدید انجام وظیفه می کند.

روشServer push به یک مرورگر کلانیت احتیاج دارد تا بتواند استاندارد MiME را بشناسد این استاندارد اجازه می دهد تا چندین سند یا یک پسغام فرستاده شوند.

برای درک چگونگی کار Server push  یک پیغام پست الکترونیکی حاوی متن فرا متن فیلم دیجیتال و صوت را در نظر بگیرید آنگاه می توانید بفهمید که چگونه چندین سند می تواند توسط یک پیغام فرستاده شوند. پیغام چند قسمتی مجموعه ای از تصاویر است که با نظم خاصی یکی پس از دیگری نمایش داده می شود و هر کدام از آنها توسط سرور فرستاده شده یا به جلو رانده push می شوند بدین روش یک انیمیشن کوچک در میان متن و تصاویر یک صفحه وب ایستا جای داده می شود. روش Animated Gif مجموعه ای از تصاویر گرافیکی Gif  است که در یک تصویر به حرکت در می آیند. این تصاویر همانند هر فایل Gif  دیگری در مرورگر جا گذاری می شود اما به ترتیبی که تصویر حرکت را در بینده به وجود آورند.

در پایان رساله نمونه های تصویر از انیمیشن‌های مختلف كه با نرم افزارهای مختلف كار شده را م

برنامه Swish

اگر بخواهیم بدون استفاده از فلش انیمیشن جالب و مهیجی را به وجود آوریم می توان از برنامه Swish به عنوان ابزاری برای انجام این کار استفاده کرد . استفاده از برنامه Swish بسیار آسان است و می توان با استفاده از این برنامه انیمیشن های پیچیده ای دارای متن و تصویر، گرافیک و صدا باشد که در کوتاهترین زمان به وجود می آید. در برنامه Swish بیش از 150 جلوه تعبیه شده است و از ان جملۀ این جلوه ها می توان به انفجار،گرداب ، چرخش های سه بعدی پیچ و تاب و مالر مانند و غیره اشاره کرد. علاوه بر این برنامۀ Swish دارای ابزارهایی برای ایجاد خطوط، اشکال هندسی مختلف مانند مستطیل - بیضی - منحنی های    و مسیرهای متحرک، شبح Sprit و دکمه های غلتان می باشد از طرفی این برنامه دارای رابطی است که استفاده از آن آسان می باشد و به این ترتیب به کارگیری ابزارهای آن برای کاربر راحت تر خواهد بود . استفاده از Swish برای افرادی که با برنامه های پیچیده مشکلی دارند توصیه می شود این برنامه فایل هایی با پسوند SWF تولید می کند. از آنجایی که فرمت مذکور توسط برنامه Macromedia flash استفاده می شود لذا فایل هایی که در برنامه Swish به وجود می آیند بر روی هر سیستمی که دارای Flash player  است قایل اجرا می باشد انیمیشن های ایجاد شده توسط برنامه Swish را می توان در هر صحنه وبی گنجاند و یا از آنها در برنامه وب استفاده نمود. علاوه بر این انیمیشن های مذکور را می توان از طریق E-mail ارسال کرد و یا با اسناد Word و یا نمایش های Power point  افزود و در حال حاظر از نسخه های 2.0 برنامۀ Swish بیش از سایر نسخه ها استفاده می شود. ویژگی رابط کاربر برنامه Swish در رابط کاربر این برنتامه مجموعه ای از فیل ها و نوار ابزار وجود دارد . فیل ها پنجره هایی هستند که به شما اجازه می دهد تنظیمات را کنترل کنید.شاهده خواهید كرد.

طراحی انیمیشن با   Poser 4

Poser 4 یکی از برنامه های مطرح شرکت metacreation است که به منظور طراحی حرکات متنوع موجودات زنده اعم از انسان و حیوان ساخته شده است هر حرکتی در Poser 4 یک نوع تکنیک محسوب می شود زیرا از پارامتر های خاصی پیروی می کند و شما می توتنید نحوه حرکت را توسط این پارامتر های کنترل کنید. برای نشان دادن حرکات ابتدا مسیر مشخص می کنیم و بعد وضعیت حرکت مورد نظررا به مدل نسبت می دهیم تا حالت مورد نظر در مسیر مشخص شود.

در Poser 4 یک سری حالت های پیش ساخته شده وجود دارد مه از منوی Poser می توان آنها را انتخاب کرد و اجزایی چون مو، لباس، دست و.... در منوی Hair وجود دارد که به ساده بوذن کار کمک می کند.

برچسب ها :انیمیشن ,وب ,فلش ,

author نوشته: سعید طهماسبی دهكردی date تاریخ: چهارشنبه 2 دی 1388 date نظر